Aktuality

Odešel navždy…

11.7.2017

V květnu jsme společně oslavili Tvoje jedenácté narozeniny, přáli jsme Ti mnoho zdraví a neměli jsme tušení, že za pár dní tu s námi už nebudeš. Čas člověk nezastaví, ikdyž by moc chtěl. Dožil jsi se Arčíku krásného věku, ale i přesto to nebylo lehké rozhodnutí. Doufáme, že jsi tu s námi byl rád.

 

Achimedes má narozeniny

28.5.2017

Náš Arčí slaví v tento den své v pořadí již jedenácté narozeniny a tak nemohla chybět pořádná oslava. Uvařený dortík oslavenci moc chutnal, a protože je Arčík gentleman každým chlupem o tuto mňaminu se rozdělil i s ostatními. Přejeme Ti Ačíku do budoucna jen samé zdraví, ať si i nadále stejně tak spokojený pes jako jsi nyní.

Speciální výstava ŠSP

27.5.2017

Naše malá Borůvka měla svou výstavní premiéru a to hned na Speciální výstavě švýcarských salašnických psů, která se konala již tradičně v krásném kempu Knížecí rybník v Zárybničné lhotě u Tábora. Máme z našeho trikolorního medvídka radost, protože je Borůvka pohodové štěndo a přítomnost lidí a psů si náramně užívá. Moc rádi jsme se potkali s její chovatelkou a majiteli dvou jejích brášků. Byl to super víkend a výstavní úspěch Berrýska už byl jen třešničkou na dortu.

Blueberry Budweiser Bern
třída štěňat:  Velmi Nadějná 1, Nejlepší štěně Speciální výstavy
rozhodčí: Miroslav Václavík (CZE), Satu Yla-Mononen (FIN)

Elliot Clark

29.4.2017

Obdrželi jsme nové fotky našeho „malého“ prince z  předposledního vrhu z Peruckých lesů. Ellík si žije jako v pohádce a my mu přejeme jen samé zdravíčko a plno dalších šťastných dní. Moc děkujeme jeho páníčkům za veškerou péči o něj. Máme z Vás radost.

 

Nový přírůstek

29.3.2017

Jsme moc rádi, že Vám můžeme představit naší novu posilu. Jmenuje se Blueberry Budweiser Bern a je to pěkné čertisko. Po dlouhé době zase zažíváme jaké to je, mít doma malé, chlupaté, trikolorní medvídě. Děkujeme chovatelce, že svojí jedinou princeznu svěřila do náruče právě nám. A ty Borůvko, buď jen zdravá a šťastná v té naší velké zvířecí rodině.

Fulvia Eleuteria

19.2.2017

Vždycky jsou pro nás tyto chvíle velmi těžké a jsou o to těžší, když přijdou tak brzy. Měla jsi tu s námi být ještě spoustu dalších let, radovat se z každodenních procházek, které jsi tak milovala a při kterých jsi byla tak silná a šťastná. Bolí to strašně moc a jediné co zmírňuje náš smutek je, že Tebe už to Fufíčku nebolí. Děkujeme Ti za každý den a všechny ty chvíle, který jsme spolu prožili. Navždy zůstaneš v našich srdcích holčičko naše…

 

Jessie hledá nový domov

17.11.2015

Standardní pejsek, pro kterého hledáme prima rodinu, kamarády na celý život. Může splnit výstavní ambice, zařadit se do chovu, ale především je to veselé, zvídavé štěně, které hledá fajn zázemí.

Jessie pochází z chovatelské stanice Bermondo Bohemia a více informací o něm naleznete na stránkách www.bermondobohemia.cz. Zájemci mohou kontaktovat paní chovatelku MVDr. Kateřinu Ouřadovou na telefonním čísle +420 603 309 457.

Odešli nám…

30.9.2015

Bohužel i takové zprávy přicházejí…. s lítostí oznamujeme, že nás v letošním roce opustila Darcia, Bella a Dantík. Děkujeme jejich páníčkům, za veškerou péči a lásku, kterou svým čtyřnohým kamarádům věnovali a přejeme jim hodně sil k překonání jejich velké ztráty.

Darcia z Peruckých lesů 16.03.2008 – 15.01.2015 (autoúraz)
Bella z Peruckých lesů 18.04.2006 – 12.08.2015 (rakovina)
Dante z Peruckých lesů 16.03.2008 – 30.09.2015 (rakovina)

Speciální výstava Zárybničná Lhota

30.5.2015

Naše Fulvia se po roce vrátila do výstavního kruhu a dařilo se jí. Ve třídě vítězů na speciální výstavě ŠSP získala od dánského pana rozhodčího Einar Paulsen známku Výborná 1 CAC a splnila tím tak podmínky pro udělení titulu ČESKÝ GRAND ŠAMPIÓN. Máme velkou radost.

Archimedes Čierne Královstvo

28.5.2015

I Archimedes dostal svůj narozeninový dort a oslavil  své další narozeniny. Dnes je to totiž přesně devět let, kdy jsi přišel do našeho domova a my jsme rádi, že se ti daří. Přejeme ti Arčíku jen samé zdraví, všechno ostatní máš.

Fulvia Eleuteria

7.5.2015

Zase ten rok utekl jako voda a my slavíme s naší polskou uličnicí Fulvií další její narozeniny. Mnohé se za tu dobu změnilo, poprvé si Fulvia vyzkoušela mateřské povinnosti a být naší jedinou. Jsme moc rádi, že právě ty jsi tu s námi a přejeme tobě a tvým sourozencům, jen samé zdraví a spoustu šťastných let plných elánu a vitality.

Bella slaví…

18.4.2015

Bella z Peruckých lesů v plné síle a kondici slaví v tento den své krásné deváté narozeniny. My této psí veteránce přejeme minimálně stejné zdraví a životní elán, jaký měla doposud. Sourozencům Baronovi a Bonnie posíláme pohlazení za duhový most.

Naši noví veteráni

1.4.2015

Naše Aprílová štěňátka z vrhu C oslavila další narozeniny a my tak máme čest, přivítat mezi námi nové veterány, nechť jsou to již osmé narozeniny, které s nimi slavíme. Přejeme našim odchovancům i nadále hodně zdravíčka a vitality po boku svých milujících rodin.

Fabienne z Peruckých lesů

9.3.2015

Jediný potomek z vrhu F, malý Fabienne po domácku Baron, se má čile k světu. Ve svém novém království panuje společně se svým kamarádem Cézarem, se kterým se brzy po svém příjezdu spřátelil, a se kterým teď tvoří nerozlučnou dvojku. Baronek dle slov svých páníčků poctivě upravuje okrasné dřeviny na zahradě a ani boty ho nenechávají klidným. Jsme rádi, že si náš malý italský čertík našel prima milující rodinu. Děkujeme za péči o něj.

Nový rok 2015

22.12.2014

Všem našim známým a kamarádům přejeme krásné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně lásky, štěstí a hlavně pevné zdraví jim i jejim čtyřnohým kamarádům. Nechť je nadcházející rok 2015 tím lepším.

Desáté narozeniny vrhu A

28.11.2014

Dnes je tomu přesně deset let, kdy se narodila první štěňátka nesoucí za svým jménem přídomek „z Peruckých lesů“. Během této dlouhé doby se opravdu mnohé událo. Byly tu chvíle plné radosti, ale i okamžiky starostí a obav. Rádi bychom tedy chtěli poděkovat všem panečkům a to za jejich příkladnou péči a starostlivost o ta naše trikolorní medvíďata. Máme opravdu upřímnou radost, že některé z nich můžeme potkávat i nadále a přejeme jim do dalších let především hodně zdravíčka. Těm ostatním, jenž tu s námi nemohou pobíhat, posíláme alespoň velké pohlazení za duhový most. Vaši majitelé a ani my na Vás nikdy nezapomemene.
Moc nás bolí, že dnešní den nemůžeme oslavit spolu s Tebou Ambruško.

Vrh F z Peruckých lesů

29.10.2014

Mysleli jsme, že po smutném období v naší chovatelské stanici přijde na svět nový život, vrh F a s ním i naše nová radost a naděje, ale osud tomu chtěl jinak. Z daleké cesty, z italských hor a vinic jsme si nakonec dovezli jen jedno miminko. Stejně jako v předešlém vrhu i tentokrát je to kluk, dostal jméno Fabienne a doma mu budou říkat Baronek. Již od prvního dne se na něj jeho noví páníčci moc a moc těší a v novém domově na něj čeká i jeho starší bráška Cezar. Bude o tebe prcku kralovsky postaráno a my Ti  do tvého života přejeme jen samé zdraví, protože to jediné nemůžeme ovlivnit. Měj se tam v tom velkém světě pěkně.
 
 

Elliot Clark slaví

28.10.2014

Náš „malý“ princ Elliot Clark dnes slaví své krásné čtvrté narozeniny a my našemu velkému oslavenci přejeme jen samé zdraví a i nadále tak královský psí život, jaký měl ve své rodině doposud. Za opravdu vzornou péči patří jeho majitelům velké dík.

Čekáme štěňátka…

2.10.2014

Špatných zpráv bylo poslední dobou až přespříliš, proto jsme velmi rádi, že se teď s Vámi můžeme podělit o novinu mnohonásobně radostnější. Naše fenka Fulvia Eleuteria je březí a po dlouhých čtyřech letech budou v naší chovatelské stanici zase pobíhat chlupatá trikolorní štěňátka. Pro našeho Fufíka jsme vybrali italského pejska se jménem Doctor Dolittle di Ricassó. Doc, jak mu jeho majitelé po domácku říkají, je mladý pes s tou pravou bernskou povahou, středně silnou kostrou, výborným zaúhlením, hezky modelovanou hlavou a příkladně neseným ocasem. Přestože Doc žije v italském Tegliu, v jeho žilách koluje švédská a finská krev. Jeho otcem je dnes již osmiletý pohledný Doremis Watson-Brad a jeho matkou je krásná Berntiers Queen of Hearts. Děkujeme tímto Marise a Paolovi Scatto za přátelské příjetí v jejich domě a za umožnění tohoto zajímavého spojení. Doufáme, že Fulvia zvládne březost a porod bez komplikací a nám se na konci měsíce října narodí krásná a zdravá štěňátka. Za povedenou koláž potom děkujeme slečně Kamile Čapkové.

 

VetCh. GrCh. Ambra z Peruckých lesů

20.9.2014

Právě Ty jsi byla to malé štěně, které se v naší chovatelské stanici narodilo jako první. Štěně, které dokázalo v životě bojovat a vyhrávat, chlupaté trikolorní medvídě které s námi mělo zůstat navždy. A jak tak čas plynul jako voda, najednou tu nebyla ta malá chlupatá kulička, ale byla jsi tu Ty, mohutná, elegantní, vždy sebejistá a veselá Ambra, naše Ambruška, náš Bubáček. Společně jsme prožili opravu mnohé, ať už to byly každodenní procházky po lese, rodinné výlety či Tvá výstavní vítězství. Byla jsi tu s námi,  byly tu Tvé krásně hnědé oči plné oddanosti a lásky, jakou jen pes může svému pánovi dát. Jen pár dní nám chybělo k tomu, abychom Ti upekli dort a společně oslavili Tvé krásné desáté narozeniny. Věřili jsme, že zdaleka ani ty nebudou Tvé poslední, že tohle prostě nepřijde. Teď je pro nás velmi těžké, smířit se s tím, že už nikdy nás tlapkou nepoprosíš, abychom Tě podrbali za uchem a že až se zase příště budeme vracet domů, Ty už nás ve dveřích nepřivítáš. Milovali jsme Tě, proto jaká jsi byla, výjimečná a naše.

VetCh.GrCh. AMBRA Z PERUCKÝCH LESŮ
28.11.2004 – 20.09.2014
- osteosarkom -

 

Al Capone Bersett

15.7.2014

…byl to mohutný a statný pes, pes velký tělem i duší. V životě neměl mnoho štěstí, ale dokázal bojovat a bojoval až do samotného konce…
Kapíšku nesbíral jsi výstavní tituly, ale to na Tvé bernské kráse a naší lásce k Tobě nikterak neubíralo. Byl jsi a navždy budeš náš velký vždy dobře naladěný psí kamarád a my jsme rádi, že jsme Tě mohli poznat. Doufáme, že jsme Ti dokázali vytvořit šťastný a spokojený domov, ve kterém jsi prožil svůj krátký život s námi a snad i rád. Věděl jsi, že by pro nás bylo těžké nechat Tě odejít, proto jsi odešel potichu, ve spánku a sám. Teď chybíš tu nejen nám lidem…

…dotlouklo jeho velké srdce a navždy od nás odešel….
AL CAPONE BERSETT
24.01.2008 – 15.07.2014
- selhání srdce -

 

Bonheiden…

15.6.2014

Dlouhou a náročnou cestu jsme se rozhodli podniknout, abychom zhlédly krásy belgického Bruselu a tamních švýcarských salašnických psů. Ve městě Bonheiden, v příjemném areálu za účasti 80 švýcarských salašnických psů proběhla belgická klubová výstava, které jsme se zúčastnili i my. Poznali jsme jiný způsob hodnocení, jiný způsob organizace a jiné psy. Je na místě vyzdvihnout perfektní organizaci a úroveň českých klubových výstav, která i přes velké množství přihlášených psů probíhá vždy svižně a bez problémů. Premiéru na belgickém trávníku měla i naše Fulvia a Marlie a holky v kruhu ostudu rozhodně neudělaly. Předvedly se ve vší kráse, důstojně a s typickým bernským klidem, který leckterým tamním psům chyběl. A za to jsme moc rádi. Kompletní fotogalerie z našeho výletu najdete  zde.

Feny třída šampiónů – Stephen Green (UK)
Ch. Emma Bermondo BohemiaVýborná 1, res. CAC
Ch. Fulvia EleuteriaVýborná 2

 

2x CACIB Komárom

8.6.2014

Strávili jsme krásný a teplý víkend na Slovensku ve Velkém Mederu. Užili jsme si koupání v termálních lázní i adrenalin ve výstavním kruhu. Při této příležitosti jsme se totiž zúčastnili i dvou mezinárodních výstav, které se konaly v maďarském městě Komárom. Víkend spolu s námi strávili naše velké psí kamarádky z dětství – Fulvia a Marlie. Holky se i přes opravdu horké počasí snažily a tady jsou jejich výsledky:

Sobota 07.06.2014, rozhodčí – dr. Váczi-Balogh Zsuzsanna (HU)
Ch. Emma Bermondo Bohemia – třída otevřená – Výborná 2, res. CA
Ch. Fulvia Eleuteria – třída šampiónů- Výborná 2, res. CAC, res. CACIB 

Neděle 08.06.2014, rozhodčí – P. Szábó Béla (HU)
Ch. Emma Bermondo Bohemia – třída otevřená – Výborná 1, CAC
Ch. Fulvia Eleuteria – třída šampiónů- Výborná 2, res. CAC, res. CACIB

 

CACIB Litoměřice

30.5.2014

Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích a naše Fulvia Eleuteria získala ve třídě šampionek známku Výborný 1, CAC, res. CACIB. Bernské salašnické psy za horkého počasí posuzoval pan Leoš Jančík.

Slavíme narozeniny

28.5.2014

Krásné v pořadí již osmé narozeniny oslavil náš slovenský psí kamarád Archimedes Čierne Královstvo a my jsme opravdu moc rádi, že Vám dnes můžeme představit dalšího veterána z řad bernkých salašnických psů. Přejeme si, aby mu  i nadále vydržel jeho životní elán a dosavadní zdraví a byl tu s námi ještě dlouhá léta.

Slavnosti švýcarských salašnických psů

11.5.2014

Zúčastnili jsme se slavností švýcarských salašnických psů, které se konaly v Rožnově pod Radhoštěm při příležitosti 35.výročí narození prvního vrhu bernského salašnického psa na našem území. Společně s kamarády jsme si užili krásné slunečné dny, večery plné smíchu a nakonec i několik výstavních úspěchů. K posuzování byla tentokrát povolána paní Joelle Bardet z Francie, Gabriela Schrank z Rakouska, Evgenia Fedorovicheva z Ruska, Satu Yla-Mononen z Finska, Antonella Residori z Itálie, Maria Amélia Taborda ze Španělska a pan Joseph Van Hummelen z Belgie. Velké poděkování potom patří všem, kteří se zasloužili o skvělou organizaci a hladký průběh těchto švýcarských slavností.
 
Klubová výstava ŠSP – sobota 10.05.2014
Feny třída vítězů, rozhodčí Joelle Bardet (FR)
Ch. Fulvia EleuteriaVýborná 1, CAC
 
Speciální klubová výtava ŠSP – neděle 11.05.2014
Feny třída vítězů, rozhodčí Antonella Residori (IT)
Ch.Fulvia EleuteriaVýborná 2, res.CAC
 

Fulvia Eleuteria

7.5.2014

Zdá se to až nemožné, ale je tomu doopravdy tak, naše polská psí kráska dnes slaví své další narozeniny. Už tři roky uběhly od doby, kdy se naše Fulvia narodila své mamce Dakotě a tatkovi Odysseovi v polské chovatelské stanici Eleuteria. Takže Ti k dnešním narozeninám přejeme Fufíku jen samé zdraví a spoustu šťastných let plných elánu a vitality.Jsme opravdu moc rádi, že právě Ty jsi tu s námi.

CACIB Praha

4.5.2014

V pražkých Letňanech na mezinárodní výstavě psů se naší polské fence Fulvii povedlo získat známku Výborná 1, CAC, a res.CACIB. Velké poděkování patří naší kamarádce Katce Ouřadové, která se ujala jejího handlingu a dovedla jí tak k titulu Český Šampión. Bernské salašnické psy posuzoval pan Szabo Sandor z Maďarska.Děkujeme.

Fulvia Eleuteria splnila podmínky pro získání titulu ČESKÝ ŠAMPIÓN.
 
 

CACIB České Budějovice

27.4.2014

Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy psů, která se konala v Čekých Budějovicích. Bernské salašnické psy posuzoval pan Vladimír Adlt a naše Fulvia získala ve třídě šampionek známku Výborná 2, res. CAC.

Vítáme novou veteránku…

18.4.2014

Bella z Peruckých lesů v tento den oslavila své krásné osmé narozeniny a my této nové psí veteránce přejeme do budoucích let minimálně stejné zdraví a životní elán, jaký měla doposud.

Narozeniny

1.4.2014

Naše Aprílová štěňátka z vrhu C jsou zase o rok starší a my bychom jim k dnešním sedmým narozeninám chtěli popřát hlavně hodně zdravíčka a vitality do dalších let. To samé dodatečně přejeme i dalším oslavencům, jimiž jsou pro změnu „štěňátka“ z vrhu D, která v polovině března oslavila své v pořadí již šesté narozeniny. Všechno nejlepší naši bernští medvídci.

DUO CACIB Brno

23.2.2014

Po hektickém pátku jsme nakonec dorazili do Brna, kde jsme se již tradičně zúčastnili mezinárodní výstavy psů. Fulvii chybělo poslední vítězství k získání titulu český šampion, kterého sice nakonec nedosáhla, ale i tak to byl prima víkend a především byla legrace.

Sobota 22.2.2014, rozhodčí: Slukin Sergii (UA)
Hallie Grace Bermondo Bohemia – třída štěňat – Velmi Nadějná 1
Ch. Fulvia Eleuteria – třída šampionů- Výborná 3
Neděle 23.2.2014, rozhodčí: V.Adlt (CZ)
Hallie Grace Bermondo Bohemia – třída štěňat- Velmi Nadějná 1
Ch. Fulvia Eleuteria – třída šampionů- Výborná 2, res.CAC
 

Fehova Winter Dog Show 2014

16.2.2014

Rozhodli jsme se opět navštívit hlavní město Maďarska, abychom se zde s našimi čtyřnohými kamarády zúčastnili jedné z celkem čtyř mezinárodních výstav. Budapešť a její  historické centrum nás oslovilo již během konání loňské Světové výstavy psů a proto se do tohoto krásného města budeme velmi rádi vracet. A stejně jako vloni i letos se nám ve výstavních kruzích dařilo.

Neděle 16.2.2014, rozhodčí Zoltán Baffia (HU):
Hallie Grace Bermondo Bohemia – třída štěňat – Velmi Nadějná 1
Ch.Fulvia Eleuteria - třída otevřená – Výborná 1, CAC, CACIB, BOB
 

Narozeniny

28.1.2014

Náš polský kamarád Al Capone Bersett oslavil své v pořadí již šesté narozeniny a my jemu, stejně tak jako všem jeho sourozencům přejeme mnoho dalších šťastných let plných nekončícího zdraví. A i přes jeho zdravotní handicap jsme moc rádi, že tento vždy dobře naladěný a usměvavý chlapík žije právě s námi.

Hanácká národní výstava psů

5.1.2014

Letošní výstavní sezónu jsme zahájili s naší Fulvií v Brně, kde jsme se zúčastnili IX. ročníku Hanácké národní výstavy psů. Bernské salašnické psy posuzoval český pan rozhodčí Otakar Vondrouš a my si ve třídě vítězů vyběhali známku Výborná 4.  Nicméně Fulvia nám udělala velkou radost především tím, že s námi absolvovala dlouhou cestu vlakem, brněnskou šalinou i pražskou tramvají se stoickým klidem a za nekončícího drbání od spolucestujících. Za fotografie děkujeme Hance Smolové a jejímu synovi.
 
 
 

Nový rok 2014

1.1.2014

Všem našim přátelům a návštěvníkům těchto webových stránek přejeme šťastný nový rok 2014 plný zdraví, štěstí, lásky a úspěchů v osobním i chovatelském životě.
V naší chovatelské stanici plánujeme na začátku nového roku ještě několik výstav a na jaře potom první krytí naší fenky Fulvišky, doufáme že nám štěstí bude přát a v naší chovatelské stanici se po dlouhých 4 letech narodí bernští chlupatí medvídci. Čekají nás také dvě velké výstavní události, tou první jsou slavnosti švýcarských salašnických psů, které se budou konat v květnu v Rožnově pod Radhoštěm u příležitosti 35. výročí narození prvního vrhu bernského salašnického psa v České republice. Na podzim potom vyvrcholí výstavní sezóna v podobě Evropské výstava psů, která se bude letos konat v jihomoravském Brně. Rovněž se moc těšíme na další příjemná setkání s přáteli a na nové zážitky s nimi a s našimi čtyřnohými kamarády.  Pro ně si potom přejeme hlavně hodně zdraví a vitality.

Vánoční čas

24.12.2013

Všem našim kamarádům, známým a návštěvníkům našich stránek přejem krásné prožití svátků vánoční a do nového roku samé štěstí, zdraví, lásku a plno úspěchů v osobním životě i v životě chovatelském.

Narozeniny…

28.11.2013

Tímto bychom rádi popřáli k dnešním krásným devátým narozeninám všechno nejlepší našim prvním trikolorním medvídkům. Máme opravdu velkou radost, že s nimi můžeme dnešní narozeniny oslavit a přejeme Vám naše milé děti jen samé zdraví a plno elánu do dalších let. A protože se 28.11.2004 narodil i náš úžasný bubáček,naše Ambruška, tak i ona v tento den dostala svůj narozeninový dort, o který se podělila jak s domácími tak i s bermondíma holkama.

Pohlazení za duhový most potom posíláme Aronovi, Artíkovi, Alfonsovi, mámě Bessy a tátovi Benovi.
 

DUO CACIB Praha

3.11.2013

Na začátku listopadu jsme s Ambruškou a Fulvií vyrazili do hlavního města, abychom se zde zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy psů. Bohužel ani letos se organizace a to především dopravní situace příliš nezdařila a i přesto, že jsme vyrazili poměrně brzy, nevyhnuli jsme se hodinovému čekání na parkovišti. Bernské salašnické psy v sobotu a tak trochu zvláštním způsobem posuzoval pan Hans Bierwolf z Rakouska. V neděli posuzovala dlouholetá chovatelka tohoto plemene paní Terézia Gargušová ze Slovenska. Po oba dva dny jsme měli spolu s ostatními návštěvníky výstavy jedinečnou možnost zatleskat šesti úžasným bernským veteránkám, které do výstavního kruhu nastoupily se svými majitelkami s radostí a s chutí se nám předvedly i v běhu. Všechny by si zasloužily vyhrát, všechny byly totiž skvělé, už jen proto, že nastoupily. Přejeme jim do budoucna jen samé zdraví a těšíme se až jim budeme moci zase upřímně zatleskat. Za fotografii veteránek děkujeme chovatelské stanici Amber Bohemia.

Výsledky našich psů:
Sobota 02.11.2013 (rozhodčí Hans Bierwolf, AU)
Ch. Fulvia Eleuteria – třída otevřená – Výborná 2, res.CAC
VetCh.GrCh. Ambra z Peruckých lesů – třída veteránů – Výborná 3

Neděle 03.11.2013 (rozhodčí Terezia Gargušová,SK)
Ch. Fulvia Eleuteria – třída šampionů – Výborná 2, res.CAC, res.CACIB
VetCh.GrCh. Ambra z Peruckých lesů – třída veteránů – Výborná 2
 

A přišel podzim…

10.10.2013

Minulostí jsou tropické letní teploty, teď probouzí nás chladná a sychravá rána. Stromy zbarvily své listy do nejrůznějších odstínů červené a žluté barvy a pomalu utichly práce na polích. Již přišel ten pravý čas, čas slavit. A že slavit bylo opravdu co. Tři bermondí holky a naše  „babi“ dali dohromady krásných 94 let. Svým jedním rokem přispěla i malá Kája, stejně tak jako náš největší perucký oslavenec se svým životním jubileem. Přípravy byly náročné, často nám to samotní oslavenci komplikovali, ale i přesto akce proběhla v naprostém utajení.  O to větší překvapení jsme v jejich očích mohli vidět. Radost kromě dárků udělaly i námi vyrobené vaječné myšky, berušky z rajčat či pořádný salámový psík. Užili jsme si to spolu a bylo to prostě prima. Je opravdu fajn, mít takové přátele.

Všem oslavencům přejeme hlavně hodně zdraví, a ať Vás v životech doprovází jen samé úspěchy…

Klubová výstava KŠSP – Zárybničná Lhota

21.9.2013

Stejně tak jako na jaře v Rožnově pod Radhoštěm, tak i nyní nás na klubové výstavě v Zárybničné Lhotě doprovázel déšť. Nicméně i přesto jsme měli možnost strávit s našimi kamarády a známými příjemné chvíle plné zábavy a smíchu. Již tradičně bylo na tuto výstavu přihlášeno téměř 400 švýcarských salašnických psů, kteří byli hodnoceni kvalitními a uznávanými rozhodčími z celého světa. A za jejich profesionální přístup a úctyhodný výkon v nepříznivém počasí jim patří jistě nemalé poděkování. Jmenovitě byli k posuzování tentokrát povoláni paní Jiřina Jandová z České republiky, paní Satu Ylä-Mononen z Finska, paní Helen Davenport Willis z Velké Británie, dále pak pan Svate Frisk ze Švédska, pan Jiří Janda z České republiky a pan Jan Herngren taktéž ze Švédska. Samozřejmě velké poděkování patří rovněž všem organizátorům a ředitelce výstavy, kteří se na úkor svého volného času a s maximálním úsilím a pílí postarali o to, aby výstava proběhla bez problémů a opět na vysoké úrovni. A především děkujeme těm kamarádům, kteří nám drželi palce a podporovali nás.

A nám se ve výstavním kruhu vedlo následovně (rozhodčí Satu Ylä-Mononen):
Ch. Fulvia Eleuteria - otevřená Výborná 1, Klubový Vítěz
VetCh.GrCh. Ambra z Peruckých lesů – třída veteránů Výborná 1, Nejlepší Veterán

Z našich holek máme opravdu velkou radost, především z naší veteránky Ambry, které se povedlo vyhrát obě letošní klubové výstavy, a která svým posledním vítězstvím splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ VETERÁN ŠAMPIÓN.

 

Národní výstava psů Brno

8.9.2013

Další slunečnou neděli jsme tentokrát strávili v jihomoravské metroli, kde jsme se zúčastnili 22. ročníku Moravskoslezské národní výstavy psů. Bernské salašnické psy nakonec posuzoval pan Jiří Janda a naší Fulvišce se v kruhu číslo 13 dařilo. Máme velkou radost. Fotografie z výstavy k náhlednutí zde.

Fulvia Eleuteria – třída otevřená – Výborná 1, CAC, Národní Vítěz, CAC ČMKU

Výcvikový tábor Pecka 2013

1.9.2013

I letos jsme se zúčastnili  výcvikového tábora Pecka, který již tradičně pořádají manželé Pečenkovi z chovatelské stanice z Mokrovous. A dovolím si říct, že i letos jsme si ho všichni parádně užili. Výcvik tentokrát podstoupila naše australská star Quelle a brzy tomu všemu přišla na chuť. Bavily jí překážky i tunel. Ve volných chvílích si zařádila s Bermonďaty a naší Fulvií. To vše za pečlivého dozoru babičky Ambry a budoucí mámy Marlie. My jsme si potom užili především krásných slunečních dní, několika sportovních utkání, opekání buřtíků a večerů plných zábavy a smíchu. Na závěr bychom chtěli poděkovat Míše Nahodilové za pěkné fotky a organizátorům za další povedenou akci.

 

DUONADUBE Bratislava

18.8.2013

I letos jsme vyrazili na dvoudenní mezinárodní výstavu psů, která se konala na dostihovém závodišti v bratislavské Petržalce. Do výstavních kruhů nastoupila bojovat naše Fulvia Eleuteria a doprovod jí tentokrát dělala její prázdninová kamarádka Calamity Cayenne Bermondo Bohemia, pro nás prostě Karel. I přes velké vedro se obě holky snažily a my máme z jejich výsledků opravdu velkou radost. A to co se naší Fúvě nepodařilo v Nitře s kožíškem, se jí povedlo teď v Bratislavě a bez kožíšku.
Aneb představujeme Vám našeho prvního SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY.

Sobota 17.08.2013, Pettkó Csaba (HU)
Fulvia Eleuteria -  třída otevřená – Výborná 1, CAC, CACIB, BOS
GrCh. Calamity Cayenne Bermondo Bohemia -  třída šampiónů – Výborná 1, CAC

Neděle 18.08.2013, Dakić Rade (SRB)
Fulvia Eleuteria – třída otevřená – Výborná 1, CAC, CACIB, BOB
GrCh. Calamity Cayenne Bermondo Bohemia – třída šampiónů – Výborná 1, CAC, res. CACIB

 

CACIB Mladá Boleslav

27.7.2013

Po roce jsme navštívili kynologický areál na Krásné louce v Mladé Boleslavi, abychom se zde zúčastnili mezinárodní výstavy psů. Za velmi teplého počasí bernské salašnické psy posuzoval pan A. Szutkiewicz z Polska. Fulvia nastoupila opět do třídy otevřené tentokrát však bez kožíšku a od pana rozhodčího získala známku Výborná 2, res.CAC. Naše Ambruška se reprezentovala ve třídě veteránek a získala další ocenění Výborná 1, Nejlepší Veterán. Vážíme si skvělé organizace, profesionálního přístupu a především umístění našeho kruhu do stínu.

Návštěva bernských medvíďat

5.7.2013

Krásné a slunečné odpoledne jsme strávili v chovatelské stanici Bermondo Bohemia, kam jsme se přijeli podívat na štěňátka, ještě předtím než se rozutečou do svých nových domovů. Bylo to skvělé odreagování mezi zkouškami a úžasný relax, děkujeme za něj. A nyní zpět do boje.

Daenn z Peruckých lesů

4.7.2013

S velkou lítostí všem našim známým a kamarádům oznamujeme, že své páníčky dnes zcela nečekaně opustila Daenn z Peruckých lesů. Myslíme na její majitele, které to pochopitelně velmi zasáhlo a přejeme jim, aby je již brzy na jejich každodenních procházkách doprovázelo nějaké krásné bernské miminko.

Daenn z Peruckých lesů  * 16.3.2008 – 04.07.2013 (torze žaludku)

Archimedes Čierne Královstvo

29.6.2013

Náš psí kamarád Archimedes Čierne Královstvo oslavil v květnu své krásné 7.narozeniny. Tak Ti i tady Arčíku přejeme hlavně hodně zdravíčka a ještě spostu let plných vitality a elánu.

DUO CACIB Nitra

2.6.2013

Květnový výstavní maratón jsme ukončili na dvoudenní mezinárodní výstavě psů v Nitře. K Fulvě a Ambře se tentokrát přidala i Calamity Cayenne Bermondo Bohemia. A holky si v kruhu č.3 po oba dva dny vedly více než skvěle. Cayenne se svoji paničkou excelovala především v neděli, kdy spolu získaly titul Best Of Breed, skvělá práce. Tři dny, tři vítězství znamenají, že naše Ambra získává titul Slovenský Veterán Šampión. Máme opravdu velkou radost. Kromě výstav jsme si užili i slunečné počasí a holky si spolu zase jednou pořádně zařádily. Fotografie k nahlédnutí zde.

Sobota, T.Havelka (SK) :
Fulvia Eleuteria – třída otevřená Výborná 3
GrCh. Calamity Cayenne Bermondo Bohemia – třída šampiónů Výborná 3
GrCh. Ambra z Peruckých lesů – třída veteránů Výborná 1, Nejlepší veterán, Grand Prix Slovakia Veteran Winner 2013

Neděle, M.Václavík (CZE) :
Fulvia Eleuteria – třída otevřená Výborná 3
GrCh. Calamity Cayenne Bermondo Bohemia – třída šampiónů Výborná 1, CAC, CACIB, Derby Winner 2013, BOB
GrCh. Ambra z Peruckých lesů – třída veteránů Výborná 1, Nejlepší veterán, Derby Veteran Winner 2013

 

CAC Senec

31.5.2013

Tentokrát Fulvia, Cayenne a Ambra společně s námi podnikli malý výlet na Slovensko. V pátek nastoupily do výstavních kruhů jen naše holky, zatímco Cayenne vše pozorovala z povzdálí a relaxovala. Bernské salašnické psi tentokrát posuzoval pan Milan Biroš ze Slovenska a opravdu velkou radost nám udělala naše veteránka Ambra, která nejenže svoji třídu vyhrála, ale ve svých 8 letech a 6 měsících získala i titul Best Of Breed. Přejeme jí jen samé zdraví do dalších let.

Fulvia Eleuteria – třída otevřená Výborná 4
GrCH. Ambra z Peruckých lesů – třída veteránů Výborná 1, Nejlepší Veterán, BOB !!!